Jeśli jest to nowo zakupiona drukarka UV, powinieneś wydrukować jak najwięcej wzorów w ciągu pierwszych kilku dni i używać kolorowych wzorów. Spróbuj użyć wszystkich 7 kolorów cmyk / lc / lm / w. Po codziennym drukowaniu użyj specjalnego płynu czyszczącego do czyszczenia głowic drukujących.

Drukarka UV powinna rozpocząć procedurę czyszczenia w odpowiednim czasie, jeśli brakuje przepustki lub koloru, a kolor nie jest dobry, aby uniknąć poważniejszego zablokowania. Czyszczenie głowicy drukarki UV podczas konserwacji płaskich drukarek UV jest bardzo ważną umiejętnością. Prawidłowe uchwycenie metody czyszczenia głowicy może stać się bardzo dobrą konserwacją głowicy drukarki. Skutecznie przedłuża żywotność głowicy i zmniejsza koszty amortyzacji sprzętu.
 

Aby Twoja drukarka była przydatna, podsumowaliśmy niektóre z wcześniejszych metod czyszczenia drukarki UV, mając nadzieję, że Ci pomożemy.
 

1. Po instalacji sprzętu oraz konserwacji i konserwacji głowicy na początkowym etapie urządzenia

(1), Aby głowa była w najlepszym stanie operacyjnym, zanim sprzęt podejmie oficjalne rozpoczęcie działalności produkcyjnej, pamiętaj, aby przez 1 ~ 2 dni wydrukować więcej zdjęć w jak największym stopniu. Zdjęcie najlepiej zastosować 7 rodzajów kolorów C / M / Y / K / LC / LM / W i 2 strony obrazu z pasami kolorów C, M, Y, K, LC, LM, W, aby zapewnić głowica jest zawsze w stanie atramentowym. Tak jak samochód musi mieć etap docierania, gdy wróci. Im lepiej się zacznie, tym lepiej będzie później użyty na maszynie.
(2). Podczas drukowania najlepiej jest usunąć mokrą gąbkę z prawej strony stacji za pomocą wspornika.
 

2. Jak utrzymywać głowicę drukującą po codziennej pracy

Aby utrzymać głowicę drukującą w najlepszym stanie po codziennym drukowaniu, skorzystaj z następujących metod, aby utrzymać sprzęt na noc.

(1). Wyłącz urządzenie.

(2). Wyczyść gąbkę specjalnym płynem czyszczącym, a następnie wlej płyn czyszczący na gąbkę i namocz go.

(3). Przesuń głowicę z powrotem do prawej stacji czyszczącej i połącz ją z gąbką nawilżającą.

(4) Przechowuj sprzęt przez noc.
 

3. Metody leczenia po wykryciu lekko zablokowanej głowy

(1). W trakcie drukowania, jeśli zauważysz, że w dyszy występuje zjawisko zacięcia, nie wahaj się nacisnąć przycisku pauzy w drukowaniu, a następnie użyj odkurzacza lub pompy ręcznej, aby atrament wyszedł z dyszy do czyszczenia. Następnie użyj płynu czyszczącego do umycia resztek tuszu.

(2). Test dysz drukujących przed operacjami drukowania, status dyszy, dokładne przetłoczenie dyszy dokładnie niewielkie przeciążenie, w długim czasie w procesie dyszy drukarskiej bardzo ważny jest stan pracy!

(3). Ponadto należy sprawdzić sytuację dyszy i dowiedzieć się, dlaczego dysza jest zablokowana.
 

4. Metoda przetwarzania częstego blokowania dysz podczas procesu drukowania

(1). Naciśnij przycisk PAUSE, aby zawiesić drukowanie, a następnie naciśnij przycisk PURGE, aby przesunąć głowicę do pozycji czyszczenia po lewej stronie.

(2). Utrzymuj zasilanie urządzenia w pozycji otwartej i odłącz dodatkowy zbiornik z atramentem podłączony do linii sygnałowej czujnika poziomu cieczy na panelu sterowania głowicy urządzenia.

(3). Odłącz rurkę doprowadzającą atrament (od pomocniczego zbiornika z atramentem), a następnie wyciągnij specjalny płyn czyszczący, aby wyczyścić dyszę. Metody: 40 ml za każdym razem, co 10 minut na raz, w sumie 3 ~ 4 razy.

(4). Po oczyszczeniu podłącz przewód sygnałowy do rurki z atramentem i czujnika poziomu cieczy, a następnie kontynuuj drukowanie poprzedniego zawieszenia.

 

Codzienna konserwacja głowicy drukującej UV

27 lutego 2020

powrót - informacje branżowe

e-mail: dpdigitalprint@op.pl
Design & Created by MAGNUM SANDOMIERZ
Digital Print Sp. z.o.o. Sp.k., 27-600 Sandomierz, ul. Holownicza 6
copyright © 2020 Digital Print
KONTAKT
kom. +48 538 325 613
OFERTA
AKTUALNOŚCI