Środowisko instalacji drukarki UV powinno być suche i mieć poziom gruntu. Środowisko powinno unikać kurzu, który nie tylko wpływa na efekt drukowania, ale także szkodzi konserwacji części maszyny. Nie kładź na platformie więcej niż 100 kg, aby uniknąć deformacji ciśnienia.

 

W celu przedłużenia użytkowania drukarki UV przede wszystkim należy zwrócić uwagę na konserwację. Zarówno zwykła drukarka, jak i drukarka UV podczas pracy urządzenia nieuchronnie pojawią się mniej lub więcej problemów z awarią. Oto kilka szczegółów, na które należy zwrócić uwagę podczas użytkowania urządzenia, aby urządzenie mogło uniknąć awarii podczas pracy i przedłużyć żywotność drukarki UV.

 

1. Drukarkę należy ustawić na poziomym podłożu.

 

Ponieważ własny unikalny sposób działania drukarki UV, urządzenie musi być ustawione na płaskim podłożu, należy zapewnić jego gładki stopień. A jeśli nachylenie podłoża nie będzie gładkie, wpłynie to na efekt drukowania, zmniejszając szybkość drukowania. Nie należy kłaść dywanu na podłodze, łatwo jest latać kurzem do maszyny, co wpływa na jej działanie. Więc kiedy klient kupuje maszynę, aby wrócić, musisz ustawić maszynę na odpowiednim poziomie podłoża, aby upewnić się, że maszyna jest w dobrym stanie.

 

2. Utrzymuj drukarkę w czystości.

 

Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna drukarka muszą być regularnie czyszczone. Podczas czyszczenia niektóre części należy zachować ostrożność. Czyszczenie, regularnie pomaga maszynom działającym w trakcie użytkowania i może przedłużyć użytkowanie drukarki.

 

3. Nie waż zbyt mocno

 

Sama drukarka UV, podobnie jak inne urządzenia, nie może umieszczać innych obiektów na drukarce UV, chroniąc zewnętrzną powłokę drukarki UV przed innymi przedmiotami. W szczególności zabronione jest umieszczanie płynów, takich jak napoje, na obudowie drukarki, na wypadek, gdyby płyn dostał się do urządzenia i spowodował poważne uszkodzenie.

 

4. Wyłącz urządzenie przed odłączeniem zasilania.

 

Drukarka UV przed nieużywaniem lub przenoszeniem, należy wykonać ciągłe wyłączanie zasilania. Najpierw wyłącz zasilanie drukarek UV, przywróć głowicę drukującą. Codzienna dbałość o te drobne szczegóły może skutecznie zapobiegać ulatnianiu się atramentu, chronić głowicę drukującą w celu przedłużenia użytkowania drukarki.

 

Kiedy klient kupuje maszynę, aby wrócić, musisz wykonać te czynności, które mogą zagwarantować jej płynną pracę przez długi czas.

 

Jak przedłużyć żywotność drukarki UV?

01 kwietnia 2020

powrót - informacje branżowe

e-mail: dpdigitalprint@op.pl
Design & Created by MAGNUM SANDOMIERZ
Digital Print Sp. z.o.o. Sp.k., 27-600 Sandomierz, ul. Holownicza 6
copyright © 2020 Digital Print
KONTAKT
kom. +48 538 325 613
OFERTA
AKTUALNOŚCI