Drukarki UV używają atramentu UV. Głowica drukująca jest efektem piezoelektrycznym kontroli półprzewodników. Atrament mieszany w celu uzyskania koloru na powierzchni drukowanych materiałów. Po napromieniowaniu UV utwardza się szybko. Zaletą jest wysoki efekt, brak robienia płyt, bogactwo kolorów i łatwe dostosowywanie.

 

Zasada działania drukarki UV nie jest trudna, ale w praktycznym zastosowaniu, od atramentu i głowicy drukującej po przetwarzanie, istnieją wysokie wymagania techniczne.

 

Oto kilka aspektów:

 

1. UV drukarki UV oznacza ultrafiolet (UV).

2. Drukarka UV wykorzystuje specjalny atrament UV, który jest wrażliwy na światło ultrafioletowe i szybko zestala się po absorpcji.

3. Główną drukarką drukarki UV jest zasada

piezoelektryczna, a czym jest piezoelektryczna? Jest to proces, w którym półprzewodnik przekształca ciśnienie zewnętrzne.

Najpopularniejszym jest zapalniczka. Trafiony w ogień to napięcie urządzenia elektrycznego, które może wytworzyć iskrę, która może wytworzyć setki woltów. 

4. Drukarki UV można używać do prawie każdego materiału, ceramiki, szkła, plastiku, stali nierdzewnej, skóry, tkaniny.

5. Ocena, czy drukarka UV jest dobra, czy nie, jest technologią przetwarzania, taką jak bardzo dobre robienie drewna, ale stal nierdzewna i szkło nie są łatwe. Jak upewnić się, że nadruk nie jest odbarwiający, nie łuszczy się, jest odporny na zużycie i zarysowania, co wymaga wydrukowania pewnej ilości materiału powłokowego w celu wtórnej obróbki drukowanego materiału. Różne procesy mają różne efekty.

Jaka jest zasada drukarki UV?

27 lutego 2020

powrót - informacje branżowe

e-mail: dpdigitalprint@op.pl
Design & Created by MAGNUM SANDOMIERZ
Digital Print Sp. z.o.o. Sp.k., 27-600 Sandomierz, ul. Holownicza 6
copyright © 2020 Digital Print
KONTAKT
kom. +48 538 325 613
OFERTA
AKTUALNOŚCI