Technologia druku UV to nowy rodzaj technologii druku opracowany w ostatnich latach. W porównaniu z innymi nadrukami, drukarka UV ma zalety szerokiego stosowania, bez tworzenia płyt, dobrego efektu drukowania, precyzyjnego drukowania i niskich kosztów.

 

Technologia drukowania jest stale aktualizowana w Chinach. 

Początkowo ludzie wykonane z rodzaju podstawy, a następnie wynalazł metalu ruchomego typu. Kiedy w dynastii Song, technologia druku W Chinach jest dojrzała, a stosowanie technologii czcionek stopu ołowiu zostało wykorzystane do tej pory.

 

Później, wraz z popularyzacją komputerów, ludzie wynaleźli różne technologie drukowania kserograficznego i technologii druku atramentowego laserowego, a drukowanie nie jest już ograniczone do modelu preemisji. W dziedzinie druku tuszu ludzie wynaleźli technologię sitodruku, dzięki czemu ludzie nie ograniczają się do monotonnej czerni i bieli, ale mogą tworzyć kolorowe produkty życiowe. W dziedzinie malarstwa cyfrowego proces drukowania jest lepszy, maszyna jest większa, efekt drukowania i rozmiar nie są takie same jak wcześniej. Technologia druku UV to nowy rodzaj technologii druku opracowany w ostatnich latach. Przyjmuje technologię druku cyfrowego, a proces ten jest znacznie lepszy niż malarstwo cyfrowe. Oto jego zaleta.

 

Drukarka UV nie jest ograniczona materiałem.
Drukarka UV może drukować większość materiałów, które widzimy, takich jak płytki ceramiczne, szkło, PVC, płyta metalowa, akryl, plastik, skóra.
Drukarka UV nie musi robić płyty.
Drukarka UV jest rodzajem technologii druku cyfrowego, obraz wyjściowy komputera do drukarki, mogą być drukowane bezpośrednio jak drukarka papierowa. W porównaniu ze starym sitodrukiem, ma jasny kontrast. Do sitodruku, przede wszystkim musi zrobić grafikę na komputatorze, a następnie zrobić folię sitodrukową, a następnie przez pracowników lub maszyn szczotki każdy atrament ponownie i ponownie do powierzchni obiektu. Zajmuje to dużo czasu i kosztów od rysunku do płyty, a drukarka UV nie potrzebuje.

 

Efekt drukowania UV jest dobry.

Druk sitodruk zwykle może drukować tylko mniej kolorów, na przykład w różnych znakach, jest zwykle używany w mniej niż 3 kolorach. W przypadku kolorowych wzorów sitodruk jedwabny jest bezsilny. Drukarka UV ma szeroką gamę kolorów, nawet jeśli jest drukowany złożony kolor cmyk.

Dokładność drukowania UV
Drukarki UV mogą zazwyczaj drukować dokładność 3000-1200dpi, która może spełniać wymagania większości zastosowań. Jest to nie do pomyślenia w przypadku drukowania niecyfrowego.

Niski koszt druku UV
Koszty są podzielone na dwie części. Pierwszym z nich jest szybka prędkość, drukarka UV może drukować od 12 do 75 metrów kwadratowych na godzinę, a drukOWANIE UV jest suche natychmiast podczas drukowania. Przy tych samych kosztach pracy oszczędza dużo czasu. Z drugiej strony, ze względu na wysoki stopień udoskonalenia druku UV i dobrą kontrolę głowicy drukującej, koszt druku jest bardzo niski. Na przykład koszt drukowania atramentu dla metra kwadratowego atramentu wynosi tylko 0,76 USD do 1,06 USD. Przetwarzanie etui na telefon to tylko około 0,015 USD.
Istnieje wiele zalet drukarki UV, i istnieją unikalne zalety w stosowaniu różnych branż.

 

Jakie są zalety drukarki UV?

27 lutego 2020

powrót - informacje branżowe

e-mail: dpdigitalprint@op.pl
Design & Created by MAGNUM SANDOMIERZ
Digital Print Sp. z.o.o. Sp.k., 27-600 Sandomierz, ul. Holownicza 6
copyright © 2020 Digital Print
KONTAKT
kom. +48 538 325 613
OFERTA
AKTUALNOŚCI