1. Druk UV nie musi robić płyty.

 

Sitodruk jest szeroko stosowaną technologią drukowania. Sitodruk ma tę zaletę, że koszty przetwarzania są niskie, ale ma oczywiste niedociągnięcia. Wzór wymaga filmu przed drukowaniem, a następnie wersji ekranu, która jest długim procesem. Jeśli wzorzec ma wiele procesów, konieczne jest, aby wiele wersji płytowych. 

A drukarka uniwersalna nie potrzebuje, o ile komputer wykonuje wzór i wyjście do drukarki uniwersalnej, a następnie można bezpośrednio wydrukować na powierzchni artykułu.

 

2. Proces drukowania UV jest krótki.

 

Oprócz sitodruku wymaga preemisji płyty, proces sitodruku jest również bardzo długi. W przypadku pojedynczego wzoru kolorów drukarkę ekranu można wydrukować tylko raz. Ale co, jeśli jest w kolorze? Drukarka musi zrobić płytę raz za razem, a jeśli ma 10 różnych kolorów, musi być powtórzona 10 razy. Jest to ogromny drenaż na robociznę.

A drukowanie UV jest znacznie wygodniejsze. Zrób obraz najpierw, a następnie drukowanie, drukarka UV jedna minuta może zrobić ekran przez godzinę pracy.

 

3. Kolor druku UV jest bogaty.

 

Drukowanie na sitodruku nie może drukować wzorców o złożonych kolorach. Na przykład, jeśli 10 cm * 10 cm szerokości skóry, z 100sztuk 1 cm kwadratowy format do wydrukowania, kolor każdej siatki jest inny. Jest to bułka z masłem do drukarki UV, to koszmar do sitodruku. 100 siatki jest ustawienie 100 razy wydanie płyty, 100 kolor siatki jest każdy inny. Musi nosić kilkaset kolorów mix kolor. Jeśli kolor jest źle wymieszany, cała sprawa musi zostać odrzucona.

 

Drukowanie UV używa trybu kolorów cmyk, który może odtworzyć 16,7 milionów kolorów w polu kolorów. Niezależnie od tego, czy chodzi o 100 kwadratów, czy 10 000 kwadratów, to wszystko jest jedno przebiegowe i jest bogate w kolor, blisko oryginalnego koloru.

Uniwersalne funkcje drukarki UV

27 lutego 2020

powrót - informacje branżowe

e-mail: dpdigitalprint@op.pl
Design & Created by MAGNUM SANDOMIERZ
Digital Print Sp. z.o.o. Sp.k., 27-600 Sandomierz, ul. Holownicza 6
copyright © 2020 Digital Print
KONTAKT
kom. +48 538 325 613
OFERTA
AKTUALNOŚCI