Drukarka UV UŻYWA specjalnego atramentu uv. W przeciwieństwie do zwykłego atramentu, atrament uv zwykle zestala się w bardzo krótkim czasie po wydrukowaniu, prezentując stan półprzewodnikowy. Atrament uv jest podzielony na kilka etapów od cieczy do stałej. Ten dokument pokrótce to wyjaśni.

1. Jaka jest zasada utwardzania uv?
Utwardzanie uv ma wskazywać pod napromieniowaniem światła ultrafioletowego, lekki inicjator pochłania energię promieniowania ultrafioletowego podzieloną na wolne rodniki i reagują. W bardzo krótkim czasie utwardzania polimeru siatkowego. Dlatego powłoki uv, tusze i kleje są przekształcane z cieczy na stałe w ciągu kilku sekund, tworząc folię utwardzającą.

Proces utwardzania UV można podzielić na następujące pięć etapów.
(1) Fotoiniator pochłania światło UV i staje się fotoinigatorem stanu podnieconego.
(2) Podekscytowany fotoiniator jest niestabilny i jest łatwo rozkładany, tworząc wolne rodniki.
(3) Interakcja nienasyconych grup w wolnych rodników i prepolimerów może spowodować dodanie, łączenie lub polimeryzacja reakcji, tworząc półprodukty wolnych rodników.
(4) Półprodukty wolnych rodników mogą być ponownie reagowane przez wzrost łańcucha i uzyskać długi łańcuch lub sieć polimerowych półrodków wolnych rodników.
(5) Długi łańcuch lub reticular polimeru wolnych rodników wytwarzają reakcje zakończenia łańcucha, a oryginalne składniki ciekłe są przekształcane w polimery stałe.
2. Jakie są czynniki wpływające na utwardzanie uv?

Główne czynniki wpływające na reakcję utwardzania UV to: urządzenia do utwardzania UV widma emisyjnego i intensywność promieniowania lampy UV, atrament do druku UV, farba lub w świetle inicjatora widma absorpcyjnego i jego wzoru.

W reakcji utwardzania UV najważniejszą rzeczą jest określenie, czy widmo emisji lampy UV w urządzeniach do utwardzania UV odpowiada spektrum absorpcji atramentu UV, farby lub klejów. Jeśli te dwa nie pasują, nie można stymulować fotoiniatora, a reakcja utwardzająca uv nie może być pomyślnie zakończona. Jeśli te dwa nie pasują idealnie, łatwo jest spowodować reakcję utwardzania UV nie do końca; Jeśli te dwa mecze, efekt utwardzania jest bezpośrednio związany z intensywnością promieniowania źródła światła UV. Oprócz problemu dopasowania widma, w reakcji utwardzania urządzeń do utwardzania UV, wybór atramentu uv, powłoki i kleju również powinien zwracać uwagę zarówno na efekt nawierzchni powierzchniowej, jak i głębokiej, aby spełnić wymagania różnych zastosowań.

Zasada utwardzania atramentu do druku UV

27 lutego 2020

powrót - informacje branżowe

e-mail: dpdigitalprint@op.pl
Design & Created by MAGNUM SANDOMIERZ
Digital Print Sp. z.o.o. Sp.k., 27-600 Sandomierz, ul. Holownicza 6
copyright © 2020 Digital Print
KONTAKT
kom. +48 538 325 613
OFERTA
AKTUALNOŚCI